Jaroslav Moravčík

Narodil som sa v roku 1982 v Ružomberku, kde žijem a pracujem. Vyštudoval som marketingový manažment na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici a s marketingom sa v rôznych formách stretávam v celom svojom pracovnom živote prakticky dodnes.

K fotografii som sa dostal okolo roku 2009 a odvtedy ma každým rokom pohlcuje viac a viac. Mimo komerčného fotenia často fotím prírodu a krásy regiónu, v ktorom žijem. Je pre mňa absolútny relax, keď môžem vypadnúť z mesta, vyvetrať si hlavu a robiť to, čo ma skutočne baví. Navyše Liptov je kraj, ktorý ponúka neskutočné prírodné scenérie na relatívne malom kúsku územia. Fotografiu však beriem aj ako možnosť sebavyjadrenia a realizácie sa prostredníctvom experimentov (či už v provizórnom mini-ateliéri alebo v exteriéri) a rôznych fotoprojektov, na ktorých priebežne pracujem.  

Svoju tvorbu si nenechávam len pre seba, ale pravidelne sa zúčastňujem mnohých fotografických súťaží doma a aj v zahraničí s menšími alebo väčšími úspechmi. V roku 2019 mi bol na základe úspechov na národných a medzinárodných fotosalónoch udelený medzinárodnou fotografickou organizáciou titul AFIAP (Artist of the International Federation of Photographic Art).