Eva Pechová

Mgr. Eva Pechová vyštudovala Vzdelávanie dospelých na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave a po odchode do Veľkej Británie sa ďalej vzdelávala hlavne v oblasti umenia, fotografie, podnikania a anglického jazyka.

Počas uplynulých 15 rokov pôsobila hlavne ako lektorka pre rôzny typ klientov- nezamestnani, univerzitní študenti, deti, seniori, ľudia so psychickými problémami, drogovo závislí, študenti AJ a podobne a väčšina jej tréningov bola zameraná na personálny a profesionálny rozvoj.

Fotografovaniu sa venuje od svojich 10 rokov, jej snom bolo už vtedy vlastniť fotoaparát, ktorý aj dostala ako darček k Vianociam. Už na ZŠ bola triednym fotografom, kedy si všetky svoje fotky sama vyvolávala v kúpeľni – červené svetlo si s kamarátkou vyrábali omotaným červeného trička okolo lampy a samozrejme až ked sa im podozrivo začali tisnúť slzy do očí zistili, že červené tričko začalo tlieť a dymí.

Ani tento zážitok ju neodradil od fotografovania a vyvolávania fotiek, v ktorom pokračovala i na Gymnáziu v Ružomberku, ale kedže záujem o spoločné fotky bol u všetkých 35 spolužiakov začala vyúživať na vyvolávacie služby Biely domček – alebo Ižo foto.

Od roku 2000 do 2010 žila a pracovala vo Veľkej Británii, väčšinu času v hlavnom meste Škótska – v Edinburghu. Tam v roku 2002 vo Whale art agency absolvovala aj svôj prvý fotografický kurz zameraný na ČB fotografiu. Zdokonalila si nielen fotografické zručnosti, ale vyskúšala i prácu modelky.

Neskôr sa stala členkou fotografickej skupiny WIFIE (Women in focus in Edinburgh) a Camera clubu v Dumfries, kde sa neskôr presťahovala. V Dumfries absolvovala ďalší kurz zameraný na Photoshop a úpravu fotiek. Byť členkou zahraničných fotoklubov jej prinieslo veľa zaujímavých skúseností a zážitkov. V Edinburgu sa nevenovala len fotografovaniu ale všetkým druhom umenia ako kreatívne písanie, hranie divadla, súčasný a stredoveký tanec, kreslenie pre vystrašených, kreslenie v svetle a tieni, kreslenie živého modelu, výroba šperkov zo striebra, práca s hlinou na hrnčiarskom kruhu, maľovanie akrylovými farbami a mnohé iné.

Odkedy je späť na Slovensku pokračuje vo vzdelávaní sa vo fotografii – a vykryštalizoval sa i jej záujem. Vo fotografovani sa chce zamerať hlavne na street photography, reportážnu fotografiu, dokument, fotografiu ľudí a portrétov ako aj výtvarnú fotografiu – abstraktnú a zátišia.

Odkedy je späť na Slovensku pokračuje vo vzdelávaní sa vo fotografii – a vykryštalizoval sa i jej záujem. Vo fotografovaní sa chce zamerať hlavne na street photography, reportážnu fotografiu, dokument, fotografiu ľudí a portrétov ako aj výtvarnú fotografiu – abstraktnú a zátišia.