Surový Stanislav

Narodil sa: 1958, fotografuje od roku: 1970

Po absolvovaní Filmovej a televíznej fakulty Akadémie múzických umení v Prahe pracoval v Slovenskej televízii ako strihač a hudobný režisér.

V súkromnom podnikaní sa neskôr venoval rozvoju dokumentárnej videotvorby a výtvarnej fotografie pre propagačné využitie. Vo svojom fotoateliéri, okrem vlastnej produkcie, organizuje fotografické stretnutia a workshopy pre ďalších fotografov, zamerané na rozvoj fotografických zručností s názvom RAWfotoŠKOLA. Z viacerých fotografických žánrov, ktorým sa venuje,

presvitá viacej na povrch jeho portrétna tvorba.  In the city, Naživo žena, Skutočný muž, sú tituly jeho autorských výstav v ktorých sa predstavil v žánrovej polohe streetfotografie .

Výstavou Portréty a osobnosti na veľkoformátových fotografiách priblížil známych ľudí mesta s ich profesným charakterom.

Publikuje články z kultúrneho života a najmä fotografického diania. Autorsky a redakčne sa podieľal na publikáciách Profil ružomberskej fotografie, 88 rokov, Liptov objektívom.

Od roku 1975 je členom Fotoklubu RK 1924 Ružomberok a budúcim členom urnového hája.