Olejník Jozef

Fotografujem od roku: 1970

Členstvo: Zväz slovenských fotografov, Fotoklub pri Liptovskom múzeu v Ružomberku

Liptov,jeho doliny,kopce,to je raj pre fotografov.Nie je tomu inak ani v mojom prípade.Narodil som sa v roku 1949 v Ružomberku,kde som vyrastal a žijem tu dodnes.Prvý dotyk s fotografiou som mal na základnej škole,kde som bol vo fotokrúžku u pána učiteľa Dyckého na II.ZDŠ v Ružomberku.Fotografia ma začala zaujímať začiatkom 70 tých rokov,keď som si kúpil prvý fotoaparát Praktika.Týmto sa začalo moje fotografovanie.Postupne som prešiel na Olympus,Minoltu,no nakoniec som sa vrátil k Olympusu,ktorému som verný dodnes.V roku 1994 som sa stal členom Zvazu slovenských fotografov.Postupne som bol vo fotoklube pri SCP Ružomberok vo fotoklube Dokument a následne som sa stal členom fotoklubu pri Lipt.múzeu v Ružomberku v ktorom som dodnes.Získal som fotografický titul-AZSF.Dlho som odolával digitálu no nakoniec ma"Zlomil"a momentálne fotím Olympusom E-330.Zúčastňujem sa rôznych súťaží v rámci fotoklubu,Usporiadal som niekoľko autorských výstav.Rád fotím prírodu,makro,no najradšej sa venujem foteniu húb,ktoré ma "uchvacujú".Okrem fotografovania som vydal aj 18 druhov pohľadníc a niekoľko prospektov.Príležitostne prispievam do regionálnych novýn Liptov a Spoločník.
Ak Vás moje fotografie zaujali budem rád.Moja adresa na mail:jozofoto@centrum.sk.