Baláž Marián

Fotografuje od roku: 1997.

Členstvo: Zväz slovenských fotografov, Fotoklub pri Liptovskom múzeu v Ružomberku.

Obľúbený fotografický námet: krajina a krajinný detail.

Obľúbené ročné obdobie: jeseň.

Obľúbený objektív: Pentax 35-105 mm.

Obľúbený film: diafilm Konica.

Fotografujem zrkadlovkou: Pentax Program A, objektívy Pentax 28, 35-105, 135 mm. Hľadanie vzťahu k fotografii a začiatky fotografickej tvorby: Na výstave STROM 1997 mi učarovalo nevšedné stvárnenie prírodnej krásy a vtedy som si povedal, že sa aj ja pokúsim o niečo také. Na čiernobielu fotografiu som si netrúfal. Lákal ma najmä svet farieb a tak som do svojho prvého fotoaparátu - Zenit 3M založil prvý farebný film...

Pri rozvíjaní tvorivej činnosti mi veľmi pomáhal Ľubomír Schmida, ktorý viedol moje kroky od fotografie ako dokument, k tvorivej práci. Aj v súčasnosti mi pomáha a odovzdáva mnohé fotografické vedomosti. V roku 2001 som sa stal členom ZSF. Vystavoval som na výstavách: ZSF, STROM, RUŽOMBEROK 2001. Na výstave Ružomberok očami fotografov 2003 - som získal čestné uznanie za súbor fotografií - nočné zátišia.

Moja výzva k rastu - naučiť sa fotografovať Masterclass - Zone systémom na čiernobiely materiál.

výber z tvorby

Monument